Samozbierająca przyczepa silosowa Jumbo firmy Pottinger z systemem kontrolnym w standardzie ISOBUS została teraz wyposażona w elektroniczną wagę. 

Oprogramowanie pozwala na zapis danych dla maksymalnie siedmiu klientów. Wyjątkowy system zarządzania i zbierania danych pozwala nie tylko na zapis liczby przepracowanych godzin czy ilości wykonanych przewozów, ale również wyświetli wagę, czas załadunku, transportu, bezczynności oraz rozładunku.

Proces ważenia odbywa się podczas postoju i na równej powierzchni, a traktor z przyczepą mają zwolnione hamulce. Ważenie odbywa się z dokładnością do 2,5 proc.

Dane wykonanej dla klienta pracy są zapisywane na terminalu i mogą być przetransferowane do wglądu lub dalszych obróbek za pomocą czytnika USB na komputer.Dane mogą być oceniane za pomocą nowego oprogramowania do zarządzania. Odczytane wyniki można zastosować na przykład do wyliczenia stawek godzinowych dla konkretnej pracy i wystawienia rachunku dla każdego odbiorcy.

Dzięki temu można na przykład zastosować różne stawki na czas transportu, zbioru lub załadunku. To z kolei przyczynia się do możliwości uzyskania kompleksowej analizy kosztów dla każdego zadania oraz wystawiania precyzyjnych rachunków.