Dwupłaszczowy model o pojemności 2,5 tys. l to ukłon w stronę rozwiązań kompaktowych. Zajmuje niewiele miejsca na placu, pozwalając na oszczędność miejsca. W projektowaniu nowej gamy zbiorników FuelMaster dużą wagę przywiązano do ergonomii – przestronna skrzynia dystrybucyjna zapewnia wygodny dostęp i bezproblemową obsługę, a zamykane na klucz drzwi dają ochronę przed postronnym dostępem.

Kingspan ze Złotym Medalem

Zbiornik FuelMaster o pojemności 2,5 tys. l to nowość w dotychczasowej ofercie rozwiązań przeznaczonych do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego.

- Tworząc produkt, od samego początku na pierwszym miejscu stawialiśmy użytkownika – to z myślą o nim i wygodzie jego codziennej pracy ze zbiornikiem dobieraliśmy wyposażenie oraz projektowaliśmy ergonomię FuelMastera – zaznacza Alicja Monczakowska, reprezentująca markę Kingspan Water & Energy.

Zbiorniki FuelMaster charakteryzują się bardzo szerokim asortymentem wyposażenia dodatkowego fot. Tomasz Kuchta
Zbiorniki FuelMaster charakteryzują się bardzo szerokim asortymentem wyposażenia dodatkowego fot. Tomasz Kuchta

Bieżąca sytuacja ekonomiczna na świecie wymusza na polskich rolnikach poszukiwania sposobów na oszczędność w swoich gospodarstwach rolnych. Hurtowe zakupy oleju napędowego pozwalają na to, by w portfelu zostały dodatkowe fundusze.

Warto zaznaczyć, iż to nie pierwsze wyróżnienie dla Kingspan Water & Energy podczas cyklu targów Polagra Premiery, bowiem zeszłoroczna edycja konkursu złoty medal przyniosła wyróżnienie dla zbiornika do przechowywania nawozów płynnych AgriMaster S Plus o pojemności 22 tys. l.

Zbiorniki serii FuelMaster oferują szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego, w skład którego może wchodzić m.in. 8 m węża dystrybucyjnego, oświetlenie LED, filtr, zwijadło, przepływomierz czy rozwiązania telemetryczne.

Zdaniem przedstawicieli firmy, klienci najchętniej wybierają wersję z inteligentnym systemem pomiarowym poziomu i przepływu paliwa Watchman Flo z kontrolą pompy, nalewaka, zarządzaniem poziomem cieczy oraz alarmami – istnieje możliwość śledzenia ich za pomocą aplikacji mobilnej.

Ceny zbiornika FuelMaster o pojemności 2,5 tys. l rozpoczynają się od 13 tys. zł netto w wyposażeniu standardowym, w skład którego wchodzi m.in. pompa o wydajności 79 l/min., wąż dystrybucyjny o długości 8 m, zegarowy wskaźnik poziomu paliwa, czy chociażby nalewak automatyczny.