Zbiornik może mieć pojemność 1,7 lub 2,4 tys. l, a jego komory podzielone są w stosunku 60:40. Amico F jest dostępny zarówno w wersji z jednym dozownikiem, jak i dwoma systemami dozowania do mieszania różnych składników.

ISOBUS na pokładzie

Aby zapewnić komfortową pracę, zbiornik Amico F został seryjne wyposażony w ISOBUS, a wysiew następuje w systemie zbiornika pneumatycznego metodą Single Shoot. Dzięki sterowaniu ISOBUS możliwa jest współpraca zbiornika także z urządzeniami innych producentów.

Komfortowa obsługa

Jak twierdzi producent, system dozowania jest łatwo dostępny od przodu, przez co możliwa jest szybka wymiana wałków dozujących - zasuwa ma w tym wypadku dodatkowo ułatwiać obsługę.

Wygodna obsługa z bezpośrednim dostępem do jednostek dozujących fot. mat. prasowe
Wygodna obsługa z bezpośrednim dostępem do jednostek dozujących fot. mat. prasowe

Próbę kręconą przeprowadza się w wygodny sposób przez naciśnięcie guzika, na zewnątrz urządzenia. Dodatkowy pomost ułatwia napełnienie zbiornika. Usuwanie resztek ze zbiornika odbywa się przez otwór spustowy.

Szerokie zastosowanie

Aby móc przesyłać materiał na duże odległości, w Amico F został wykorzystany system zbiornika pneumatycznego z nadciśnieniem.

Dzięki temu możliwe jest podawanie stałych i dużych ilości dozowania oraz mieszanie różnych nasion. Dodatkowo przenoszenie nasion lub nawozu z wykorzystaniem podciśnienia zapewnia zdaniem producenta dużą skuteczność działania.