Mamy dla was kolejną nowinkę z warsztatu Agro-Mechanika, gdzie powstaje jedyny w swoim rodzaju polski ciągnik - Zduntrac. Ostatnio informowaliśmy o tym, że do projektu dołączyła marka Pronar Wheels, która wykona do ciągnika koła i dostarczy je w komplecie z oponami.

Między innymi po to, aby idealnie dopasować koła do ciągnika, producent z Narwi stworzył również wizualizację całego ciągnika. Wizualizacja została skonsultowana oczywiście z twórcą ciągnika - Mariuszem Zdanowskim, który nie kryje satysfakcji i wyraża słowa uznania dla grafików z Pronar Wheels i efektu ich pracy, choć oczywiście efekt finalny może być jeszcze trochę inny. Będzie to m.in. zależało od wykończenia kabiny, doboru świateł itp. Nie mniej jednak obecna wizja ciągnika robi wrażenie!

- Wygląda to fajnie! Nowe siły we mnie wstąpiły - mówi Mariusz.

Logo Zduntrac na masce ciągnika, fot. Pronar Wheels
Logo Zduntrac na masce ciągnika, fot. Pronar Wheels

Druga dobra wiadomość jest taka, że mamy informacje o gotowych kołach do ciągnika! Dlatego spodziewajcie się wkrótce kolejnych, istotnych nowinek z warsztatu.

Obecnie trwają również rozmowy w zakresie kabiny i jej wykończenia, przedniego TUZ i systemów sterowania elektronicznego. 

Dziękujemy firmom, które do tej pory wzięły udział w realizacji projektu: Pronar Wheels (koła i wizualizacja), Kramp (profesjonalna giętarka rurek), Hertech (obróbka elementów skrzyni biegów), Zakład ślusarski Tomasz Woźnica m. Białki k. Siedlec (obróbka elementów skrzy biegów, sprzęgła, korpusu), Tech-Świerk (galwanizacja).

Do projektu potrzebne są jeszcze m.in.: rozdzielacz hydrauliczny proporcjonalnie sterowany, obróbka bloku skrzyni i wałków sprzęgłowych, układ klimatyzacji, radio i nagłośnienie i pewnie wiele innych elementów na razie bliżej nieokreślonych.

Bardzo pomocna byłaby też niewielka kabina do śrutowania elementów poddawanych późniejszej galwanizacji, czy malowaniu, ponieważ co rusz jest potrzeba użycia takiego sprzętu.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich którzy mogą pomóc przy tworzeniu Zduntraca. Zbudowanie od podstaw polskiego ciągnika jest możliwe!

Jak wam się podoba wygląd ciągnika? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Zobacz poprzednie etapy budowy ciągnika Ursus-Zduntrac