W serwisie maszyn Agro-Mechanika w m. Borki-Kosy pracy nie brakuje, ale mimo tego Mariusz Zdanowski po godzinach - krok po kroku, część po części - składa ciągnik - Ursusa C-360 XXI w. "Zduntrac". W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy warsztat. Zawieźliśmy "zdobyte" części i porozmawialiśmy o tym, co w ostatnim czasie udało się zrealizować.

Chcesz kupić używany ciągnik? Sprawdź ratę!

Części "zdobyte" - niemal dosłownie, bo o niektóre elementy - choć części katalogowe - nie jest łatwo. Mimo tego i tak sprawa nie jest łatwa, bo projekt jest niestandardowy i wiele części trzeba dorabiać, przerabiać itp. Teraz poszukujemy m.in. śruby wysprzęglika - niby element drobny, ale właściwie niedostępny. Jeśli się nie uda jej kupić, trzeba będzie dorabiać.

Zobacz cały projekt Zduntrac

Przy korpusie ciągnika pojawiły się też: siłownik załączający blokadę kół oraz blok elektrozaworów obsługujący przekładnię.

Kolejnym krokiem będzie m.in. dopasowanie rurek hydraulicznych - wymierzenie ich, docięcie i ukształtowanie. Aby to móc zrealizować, firma Kramp obiecała dostarczyć specjalny klucz - giętarkę do rurek hydraulicznych.

Niezbędny będzie też rozdzielacz hydrauliczny. Jaki? O tym mechanik mówi w filmie. Może ktoś, coś podpowie, pomoże...? Zachęcamy do współpracy.

- Zawsze dla mnie jakakolwiek współpraca jest pozytywną rzeczą - mówi Mariusz Zdanowski.