Wielka wyprzedaż rocznika w firmie Zetor, o której pisaliśmy kilka tygodni temu (Wielka wyprzedaż rocznika w Zetor Polska - czy warto?), już za nami. Duża obniżka cen na modele z 2014 r. (25 tys. zł dla ciągników serii Forterra oraz 19 tys. zł dla modeli Proxima) skłoniła wielu rolników do zakupu ciągnika. Ci, którzy na zakup ciągnika się jeszcze nie zdecydowali będą mieli szansę skorzystania z innych promocji przez cały I kwartał br.

- Mimo zakończenia promocji związanej z wyprzedażą roczników, która bardzo dobrze wypadła na polskim rynku, na placach dealerskich pozostało jeszcze trochę maszyn z rocznika 2014. Rolnicy, którzy zwlekają z zakupem ciągnika będą zatem mieli szansę skorzystać z innych upustów na ciągniki ze „starego" roku w I kwartale br. - mówi Robert Szewczyk z firmy Zetor Polska.

Przedstawiciel Zetora dodaje przy tym, że obecnie oferowane upusty na ciągniki z rocznika 2014 nie są już tak duże, jak w okresie trwania promocji. Wciąż jednak warto zainteresować się tymi modelami. Dla przykładu za ciągnik Zetor Forterra 120 wyprodukowany w 2014 zapłacimy około 156 tys. zł netto, podczas gdy ten sam model z bieżącego rocznika jest dostępny w kwocie o 10 tys. zł wyższej.

Zetor wkrótce zamierza uruchomić także nową akcję promocyjną, o której na razie jeszcze niewiele wiadomo. W dalszym ciągu działa również program Zetor Finance, który jak zapewnia czeski producent, oferuje atrakcyjne formy finansowania fabrycznego.