Wkrótce aktualna oferta silników Zetor zostanie uzupełniona przez jednostki napędowe marki Deutz. To efekt umowy na dostawę jednostek napędowych od niemieckiego producenta.

 Oznacza to, że silniki Deutz będą montowane przede wszystkim w modelach nowych serii, które Zetor planuje zaoferować rolnikom w latach 2015 i 2016. Kooperacja z niemieckim producentem silników to przede wszystkim konieczność spełnienia kolejnej normy spalin: Stage 4B.

Zakup silników dotyczy zarówno jednostek 4- jak i 6-cylindrowych o oznaczeniu TCD 2.9 L4 i  TCD 6.1 L6. Mniejsze silniki będą montowane w nowych modelach o niższej mocy (już od 60 KM), natomiast większych jednostek należy spodziewać się w modelach o mocach powyżej 150 KM, których produkcja ruszy prawdopodobnie jeszcze w 2015 r.

- Kooperacja z Deutz AG pozwala nam na pełne skoncentrowanie się na rozwoju nowych modeli jako całości. Dzięki własnej produkcji i centrum rozwojowemu w Brno-Líšeň, w których produkowane są wszystkie ciągniki marki Zetor, możemy zagwarantować wysoką jakość naszych ciągników, co ma dla nas szczególne znaczenie - mówi David Kollhammer, dyrektor działu techniki Zetor Tractors.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Deutz, Zetor będzie dążyć do wzmocnienia swojej pozycji na rynku międzynarodowym i poprawy zadowolenia klientów - zapowiadają przedstawiciele marki Zetor.