Doskonale znany z naszych pól flagowy model Zetora Crystal został poddany modernizacji. Ma ona na celu przystosowanie modelu do nadchodzących zmian norm emisji spalin oraz poprawienie komfortu pracy operatora.

Crystal po modernizacji

Zmiany w modelu objęły między innymi silnik, który teraz spełnia normę emisji Stage V. Najnowszy Crystal 170 HD 2020 napędzany jest sześciocylindrowym silnikiem marki Deutz TCD 6.1 L6, o pojemności 6,1 l. Ta 24-zaworowa jednostka napędowa generuje 171 KM i 739 Nm momentu obrotowego. Moc i moment przenoszone są na koła za pomocą przekładni Eco 40 wyposażonej w elektrohydrauliczny rewers i przełożenia skrzyni biegów 30/30.

Zetor Crystal 170 HD 2020 fot. Zetor
Zetor Crystal 170 HD 2020 fot. Zetor

Zetor Crystal posiada także 4-biegowy WOM i rozbudowaną hydraulikę z czterema elektrycznie sterowanymi zaworami hydraulicznymi dwustronnego działania. Hydraulika tego modelu pozwala uzyskać udźwig do 8700 kg. Niezależne zawieszenie amortyzowanej przedniej osi zapewnia komfort prac polowych i transportowych.

Więcej powietrza, więcej światła

W modelu Crystal 170 HD 2020 zmianom uległa także amortyzowana kabina. Ma ona teraz całkowicie nowy dach o zwiększonej sztywności. Nowy i większy jest także szyberdach zapewniający znacznie lepszy widok na pracę ładowacza. Zmianom uległ również system klimatyzacji i wentylacji kabiny, który teraz dysponuje zwiększoną wydajnością przepływu powietrza.

Nowy panel sterowania oświetleniem w modelu Zetor Crystal 170 HD 2020 fot. Zetor
Nowy panel sterowania oświetleniem w modelu Zetor Crystal 170 HD 2020 fot. Zetor


Nowy Crystal 170 HD jest także wyposażony w nowe sterowanie oświetleniem roboczym i lampami ostrzegawczymi. Automatyka steruje włączaniem świateł roboczych w zależności od wybranego kierunku jazdy. Maszyna jest wyposażona w pakiet led z 4 światłami dachowymi i 2 reflektorami punktowymi, który można opcjonalnie rozszerzyć o 8 roboczych lamp led oraz 1 lub 2 lampy ostrzegawcze. Oświetlenie można obsługiwać z nowego panelu sterowania.

Części do Zetorów możecie zamawiać dzięki gieldarolna.pl