W lutym br. Zetor zarejestrował 128 nowych ciągników, czyli o jedną sztukę więcej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, wynik Zetora jest jednak o 15 proc. niższy - informuje Agencja Martin & Jacob.

Wiceliderem podobnie jak przed miesiącem został New Holland. Strata do pierwszego miejsca jest jednak niewielka i wynosi zaledwie 3 sztuki. Pomimo, że producent niebiesko-białych ciągników poprawił styczniowy wynik o 26 proc. to jednak do ubiegłorocznego rezultatu (171 rejestracji) sporo zabrakło.

Do prowadzących mocno zbliżył się John Deere, który w lutym zarejestrował 123 ciągniki, a więc o 43 proc. więcej niż w styczniu i 22 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Deutz-Fahr i Kubota.

Kolejny miesiąc z rzędu największą popularnością wśród wszystkich modeli cieszył się Zetor Major 80. Tym razem zarejestrowano aż 61 takich ciągników, a więc o 118 proc. więcej niż przed miesiącem i 56 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Podobnie jak w styczniu, na drugim miejscu uplasował się model TD 5.105 marki New Holland. W lutym 35 nabywców zdecydowało się na zakup tego konkretnego ciągnika.

Lutowe podium zamyka inny z modeli czeskiego producenta - Zetor 90 Proxima, który zanotował 15 rejestracji. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, na 87-konną Proximę skusiło się mnie o 6 nabywców.

Liderem wśród regionów ponownie zostało województwo mazowieckie, w którym zarejestrowano 149 nowych ciągników rolniczych. W porównaniu z lutym 2014 r., mazowieckie odnotowało jednak znaczy spadek sprzedaży wynoszący 37 proc.

Wiceliderem pozostaje Wielkopolska. W tym miesiącu w woj. wielkopolskim zarejestrowano 122 sztuk nowych ciągników, a więc o 2 mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Dobry wynik - 68 sprzedanych ciągników - zanotowało województwo kujawsko-pomorskie, numer trzy w lutym. W porównaniu z poprzednim miesiącem sprzedaż w tym regionie wzrosła o 74 proc.