Firma Zetor Polska w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności. Pierwszy ciągnik spółka sprzedała w Polsce jesienią 1995 r. W firmie pracowało wówczas osiem osób, a roczne przychody firmy wynosiły 4 mln złotych.

Od 1995 r. firma sprzedała w Polsce 34 401 ciągników, a jej przychody wzrosły do ponad ćwierć miliarda złotych (wynik w 2014 r). Rekordowy dla Zetor Polska był rok 2012, w którym obroty sięgnęły 400 mln złotych.

Obecnie największą popularnością wśród ciągników Zetor cieszą się modele Proxima 90 i Major 80. Wcześniej były to ciągniki o oznaczeniu 5320 i 5340.

- Zetor Polska należy do liderów na polskim rynku i jestem dumny, że mogę za to podziękować naszym klientom. To dzięki nim świętujemy dzisiaj 20-lecie naszej działalności. Życzę firmie Zetor w Polsce kolejnych lat pełnych sukcesów - mówił Arkadiusz Fułek, Prezes Zarządu Zetor Polska.

Z okazji 20-lecia firma Zetor przygotowła specjalną wersję ciągników, które swoją kolorystyką nawiązują do polskich barw narodowych. Połączenie tradycyjnego, czerwonego koloru Zetor oraz barwy białej wykorzystano na dachu oraz felgach ciągników. Traktory posiadają również nalepkę stylizowanego orła, nawiązującego do polskiego symbolu narodowego, jak również specjalne logo z okazji 20-lecia marki.

W sumie wyprodukowano 200 takich traktorów. W limitowanej wersji są dostępne wszystkie modele ciągników Zetor. Traktory będą sprzedawane od maja.

W ramach obchodów w maju dla klientów i dystrybutorów zorganizowana zostanie majówka. Jej celem będzie zaprezentowanie wszystkich dotychczasowych modeli traktorów Zetor, wraz z limitowaną edycją z okazji dwudziestolecia.