Nowy Zetor Proxima CL 110 będzie obecnie najmocniejszym modelem 4-cylindrowego ciągnika z tej serii (106 KM mocy maksymalnej) i napędzany będzie jednostką własnej produkcji , która jak informuje firma Zetor cały czas nie wymaga stosowania roztworu Adblue a spełnienie obowiązujących norm spalin odbywa się tylko z pomocą filtra DPF.

Również skrzynia biegów jest wykonana w Brnie i dysponuje 12 biegami do przodu oraz 12 biegami wstecznymi oraz wyposażona jest w rewers mechaniczny. Charakterystyczna dla ciągnika jest także komfortowa i bezpieczna kabina, której istotą jest duża przestrzeń wokół kierowcy z optymalną widocznością na wszystkie strony.

-Nowa Proxima CL znajdzie zastosowanie w mniejszych i średnich gospodarstwach rolnych, które się rozwijają, i które szukają alternatywy dla starszych używanych ciągników o mniejszej mocy. Mamy do czynienia z uniwersalnym modelem z łatwym sterowaniem, który jest idealny do wszelkiego rodzaju prac, czy to o trudniejszym, czy też łatwiejszym charakterze. Maszyna jest odpowiednia także do pracy z ładowaczami czołowym - mówi Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. z o.o.

Ciągnik Zetor Proxima CL 110 o mocy 106 KM oferowany jest na razie tylko na polskim rynku, gdzie istnieje na niego największy popyt. Dla innych rynków europejskich i rynku północnoamerykańskiego maszyna będzie do dyspozycji od drugiej połowy tego roku.

Traktory są już dostępne w sprzedaży. Cena katalogowa (bez rabatów, dealerskich promocji itp.) podstawowej wersji ciągnika została ustalona na 149,2 tys. zł netto.