Specagra jest litewską firmą założoną w 1999 roku, która na tym rynku zapewnia dystrybucję Zetora od 2008 roku. Obecnie firma zatrudnia 70 pracowników i zajmuje się głównie dystrybucją i sprzedażą maszyn rolniczych. Na Litwie działają trzy filie firmy w Panevezys oraz w Sakiai i Plunge. Ponadto w Estonii znajduje się oddział w Järtsaare, Viljandimaa.

- Istnieje więź między naszą firmą a Specagra w postaci świetnej współpracy. Cieszymy się, że współpraca ta rozszerzy się na kolejnym rynku jakim jest Estonia. Firma Specagra przejmuje rynek od firmy Maskin Grupp, która była importerem Zetora od 2005 roku. Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie za współpracę - powiedział Marián Lipovský, dyrektor zarządzający Zetor Tractors a.s.

Dzięki nowemu dystrybutorowi w Estonii, Zetor liczy na wzmocnienie pozycji marki na tamtejszym rynku i dodatkowo na zagwarantowanie najwyższej jakości świadczonych dla klientów usług. Jak informują przedstawiciele czeskiego producenta, firma Specagra jest bardzo aktywna na rynku litewskim i takie samej aktywności spodziewają się w Estonii.

Należy jednak zauważyć, że rynek estoński nie jest, ze względu na powierzchnię kraju, zbyt duży, gdyż roczna sprzedaż nowych traktorów oscyluje na poziomie kilkuset sztuk.