Nowa zgrabiarka dwukaruzelowa Krone Swadro TS 620 została zaprezentowana podczas targów SIMA w Paryżu. Maszyna ma szerokość pracy 6,2 m i pozwala na tworzenie jednego lub dwóch pokosów o szerokości od 1,1 do 1,6 m.

Wyróżnikiem zgrabiarki TS 620 są nowe zęby widłowe z krzywymi końcami. Zęby są zamontowane pionowo, a ich profil umożliwia podniesienie zgrabianej masy. Rozwiązanie ma na celu ograniczenie zanieczyszczania paszy.

Jak podkreślają przedstawiciele niemieckiego producenta, istotną cechą nowych zgrabiarek jest ich maksymalna wysokość transportowa, która nie przekracza 4 m. Dodatkowo na czas transportu żadne z ramion zgarniających nie musi być zdejmowane. W praktyce oznacza to, że maszyny mogą być transportowane pomiędzy polami szybko i łatwo, bez konieczności opuszczania kabiny przez operatora.

Istotny jest również system ustawiania wysokości pracy palców zgrabiarki. Regulacja może być prowadzona mechanicznie z wykorzystaniem czytelnej skali lub za pomocą silnika elektrycznego.

Podobnie jak pozostałe modele zgrabiarek Krone, Swadro TS 620 jest wyposażony w przekładnię krzywkową Dura-Maxx. Zarówno krzywki, jak i rolki sterownicze i łożyska zamknięte są w szczelnej obudowie i nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych.

Nowe modele zgrabiarek Krone są rozkładane i składane w sposób charakterystyczny dla pozostałych zgrabiarek serii Swadro: przy opuszczaniu wirników najpierw dotykają podłoża tylne koła, potem przednie koła osi typu Tridem. Przy podnoszeniu sekwencja następuje w odwrotnej kolejności. Dzięki temu przy opuszczaniu i podnoszeniu palce nie przemieszczają się po runi i nie uszkadzają jej ani nie zanieczyszczają paszy.