Najnowsze modela zgrabiarek Kuhn Merge Maxx 760 i 1090 pozwalają zbierać z najwyższą wydajnością paszę wolną od zanieczyszczeń i obniżać koszty eksploatacyjne maszyn zbierających.

Zgrabiarki Kuhn Merge Maxx 760 i Merge Maxx 1090 charakteryzuje ta sama wszechstronność, która zdecydowała o popularności modelu Merge Maxx 950: możliwość dostosowania w dowolnym momencie trybu układania wału pokosu pośrodku lub z boku maszyny oraz podbieracz krzywkowy wraz z przednią osłoną wyposażoną w rolkę odpowiadający za równomierne podawanie pokosu na przenośnik i układanie go w równy wał.

Zgrabiarka Kuhn Merge Maxx 760 jest wyposażona w dwa podbieracze o szerokości 2,75 m, które w trybie bocznego układania wału zapewniają zbieranie pokosu z szerokości 5,50 m. W trybie układania wału pośrodku maszyny, szerokość robocza wzrasta z kolei do 7,5 m.

Wymiary i wyposażenie maszyny zostały dostosowane do oczekiwań indywidualnych producentów rolnych oraz firm usługowych, a także wszystkich użytkowników, którzy pracują na trudnym, nierównym terenie.

Maszyna wyposażona jest ponadto w dwa zawory dwukierunkowe i terminal sterujący, za pośrednictwem którego można zmieniać kierunek ruchu przenośnika oraz sterować podnoszeniem sekcji podbieracza.

Większy model zgrabiarki Merge Maxx 1090 posiada ramę główną taką samą jak Merge Maxx 950, ale w trybie układania wału pośrodku maszyny zapewnia szerokość roboczą 11 m.

Jeśli jej dwa podbieracze o szerokości 4,40 m ustawione z kolei będą obok siebie, a maszyna pracuje w trybie układania wału z boku maszyny, szerokość jej zgrabiania wyniesie wtedy 8,80 m (bez uwzględnienia wału pokosu). Z uwagi jednak na przenoszenie większych ilości materiału na przenośniku taśmowym boczny kanał przelotowy został w tym modelu powiększony.

Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą tego samego sterownika AT 10 (oraz dwóch zaworów dwukierunkowych), co w mniejszym modelu.

Nowe zgrabiarki Kuhn Merge Maxx z uwagi na swoje zalety są doskonałym dopełnieniem dla dużych przyczep zbierających.