Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja jedynej tego rodzaju wystawy w kraju, w szczególny sposób dedykowanej rolnikom z południowo-wschodniej Polski zajmującym się hodowlą bydła, produkcją mleka i uprawą roślin zielonkowych. Po raz kolejny odbędzie się na lotnisku w  Ułężu w województwie lubelskim.

Największą atrakcją wystawy Zielone Agro Show są pokazy maszyn zielonkowych w pracy. W tym roku zapowiadają się one szczególnie atrakcyjnie. Dotychczas do pokazów zgłoszono 55 maszyn. Będą to:
13 kosiarek, 8 przetrząsaczy, 2 agregaty do pielęgnacji i podsiewu, 15 pras zwijających, 6 praso-owijarek, 3 owijarki, 5 przyczep zbierających i 3 sieczkarnie.

Pokazy, tak jak przed rokiem, podzielone będą na dwie części. O godzinie 11:00 prezentowane będą kosiarki i przetrząsacze, o godzinie 13:00 – pozostałe maszyny. Dodatkowo w przerwie między pokazami zaprezentowane zostanie prawidłowe ustawienie losowo wybranego przetrząsacza.

Tegoroczną nowością będzie możliwość dokładniejszego obejrzenia maszyn pokazowych. O godzinie 12:00 i o godzinie 14:00 (po pokazach) w specjalnie przygotowanych boksach dla maszyn pokazowych, rolnicy będę mieli okazję do wnikliwszego przyjrzenia się maszynom, a także do zadania pytań i zdobycia informacji technicznych od operatorów maszyn i przedstawicieli dealerów i producentów.

Zielone Agro Show to jedyna wystawa w kraju, gdzie odbywają się tak kompleksowe i zorganizowane na tak szeroką skalę pokazy maszyn zielonkowych. Dla rolników to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć i porównać w warunkach polowych tak dużą ilość maszyn rolniczych.

Wystawa odbywać się będzie w dniach 25-26 maja 2019 roku.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych, których organizatorem może być dowolny podmiot.