Już za niespełna trzy tygodnie na byłym lotnisku w Kąkolewie będzie można obejrzeć nowoczesny sprzęt używany przede wszystkim w produkcji zielonek. Na wystawę przybędzie ponad stu polskich i zagranicznych wystawców. Będą stoiska, ale i dynamiczny pokaz maszyn podczas pracy. Do pokazów przygotowano 20 ha łąki.

Rolnicy oglądający pokazy będą mogli dokładnie przyjrzeć się pracy poszczególnych pras, a następnie sprawdzić stopień sprasowania i obejrzeć jakość obwiązania bel siatką. Niezwykle emocjonująco zapowiada się pokaz pracynajwiększych maszyn, czyli przyczep zbierających, a także sieczkarni polowych.

W celu uatrakcyjnienia pokazów planowane jest wprowadzenie elementów współzawodnictwa. Każdego dnia po pokazie zespół badaczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dokona pomiaru i porównania gęstości sprasowanych bel. 

Po raz pierwszy organizator wystawy imprezy postanowili wzbogacić ją o prezentację bydła hodowlanego. Współorganizatorem tego pokazu będzie Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła.
Oprócz atrakcji związanych z pokazami, dla zwiedzających przygotowano również panele seminariów i konkursy.

Wstęp na wystawę i parking jest bezpłatny, a dodatkowo każdy otrzyma katalog wystawców.

Źródło: farmer.pl