Tymczasem zakłady produkujące prasy zwijające w Wolfenbüttel i przyczepy rotorowe w Waldstetten obecnie pracuje z pełną parą dla istniejącej marki Lely i dla marek Fendt i Massey Ferguson. Dla tych dwóch ostatnich marek mają one za zadanie uzupełnić linię produktów, bo przecież taki był zamiar koncernu AGCO, kiedy pod koniec zeszłego roku przejmował gałąź firmy Lely odpowiadającą za produkcję maszyn do zbioru zielonek.

Po prezentacji nowej prasy zwijającej i programu przyczep rotorowych na targach Agritechnica w listopadzie 2017 r. przedstawiciele koncernu oczekują, że popyt na maszyny z linii zielonkowej Fendt i Massey Ferguson wzrośnie znacznie szybciej niż oczekiwano. 

- Cieszymy się, że strategia AGCO Full Line obejmuje główne marki Fendt i MF. Podejmując decyzję o zaprzestaniu produkcji Lely w zakresie technologii zbioru, zapewniamy odpowiednią klarowność na rynku - wyjaśnia dr Rob Smith, dyrektor generalny AGCO w Europie i na Bliskim Wschodzie. 

Sprzedaż działu produkcji maszyn zielonkowych przez firmę Lely motywowana był chęcią skupienia się na na rozwoju i produkcji urządzeń i sprzętu do wyposażenia obór. Koncern AGCO zdecydował się na zakup owego działu w celu uzupełnienia oferty swoich marek Fendt i Massey Ferguson o rotorowe przyczepy samozbierające, prasy zwijające kosiarki, przetrząsarki i zgrabiarki - pełną linię maszyn zielonkowych.