Wczoraj zakończyła się ósma edycja Wystawy Zielone Argo Show. W tym roku „wędrująca impreza” zawitała do Kąkolewa koło Grodziska Wielkopolskiego. W wystawie wzięło udział około 120 wystawców, zajmując swoimi stoiskami 1,26 ha lotniska. Od 2002 roku „show” jest organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, podobnie jako jesienne Agro Show w Bednarach. Celem wiosennego spotkania jest przede wszystkim przedstawienie nowoczesnych, maszyn, środków i technologii przy produkcji pasz objętościowych.

Ulewny deszcz w piątkowy wieczór sprawił, że sobotnie pokazy polowe stanęły pod znakiem zapytania, a i publiczności tego dnia pojawiło się jak na lekarstwo. Dopiero następnego dnia – w niedzielę, na lotnisku pojawiły się tłumy pasjonatów rolnictwa. Organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło łącznie około 15 tys. osób.

Obok namiotów wystawców przygotowano 15-hektarowe pole pokazowe. Zasiana jesienią trawa znakomicie urosła stając się areną popisów dla 37 maszyn. Pokazy odbywały dwukrotnie, przez dwa dni imprezy.

Pierwsze wyjechały kosiarki zaczepione do ciągników, a punktem kulminacyjnym koszenia był pędzący z dużą szybkością Claas Xerion 3300. Później przyszedł czas na zbiór, gdzie zaprezentowało się dwanaście pras zwijających (stało i zmiennokomorowych), w tym dwie prasoowijarki, trzy owijarki, trzy przyczepy zbierające, dwie sieczkarnie samojezdne, platforma do bel oraz siewnik do podsiewu pras. Nowością był „kosiarkowy show” oraz pomiar gęstości bel wykonanych za pomocą poszczególnych maszyn.

Obszerną relację z Zielonego Agro Show znajdziesz w naszym dwutygodniu (Farmer 11/2009).

  


Źródło: farmer.pl