Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury „Arsus” przy współudziale z PTTK o/Ursus. Impreza ma być kontynuacją Dni Ursusa i będzie główną atrakcją niedzielnej części tego wydarzenia.

Około 40 ursusów spotka się przy ulicy Gierdziejewskiego, na sporym parkingu w okolicy bazarku, w bliskiej odległości od jedynych zachowanych hal fabrycznych dawnej fabryki ZPC Ursus, znajdujących się przy ul. Posag 7 Panien.

Wśród pojazdów pojawi się jeden z eksponatów Narodowego Muzeum Techniki. Swój udział zapowiedział też Wojciech Bury, właściciel Muzeum Motoryzacji w Nieborowie, który ma zamiar ruszyć na zlot najciekawszymi pojazdami z kolekcji.

Parada z centrum do Ursusa

W programie m. in. parada ulicami miasta, która ma poprowadzić okolicami początków powstania firmy. Dziś pod dawnym adresem spółki (Sienna 15) nie ma nic. A w zasadzie jest coś wielkiego, bo przebieg ulicy Siennej w tym miejscu przerwał Pałac Kultury i Nauki. Po przyjeździe na teren dzielnicy traktory przejadą ulicami starych i nowych osiedli Ursusa oraz dotrą do miejsc gdzie mieszkali pracownicy fabryki, czyli na bloki na Niedźwiadku i Gołąbkach.

Chcesz kupić używany ciągnik? Sprawdź ratę!

Podczas festynu odbędą się koncerty, zabawy dla dzieci i inne atrakcje, a ulica zostanie zamknięta, by traktory mogły odbyć kilka prób sprawnościowych (m. in. pod hasłem „kobiety na traktory”).

Aktualizacja z 12 maja 2022

Niestety organizatorzy imprezy muszą przełożyć spotkanie na wrzesień. Jeszcze w maju mamy poznać dokładny termin zlotu. Oczywiście jeśli będziemy znali szczegóły nowej daty, natychmiast je podamy.