Już dzisiaj firmy i produkty, które niezależne jury nagrodziło Medalem Targów Kielce. Będzie je można obejrzeć już za kilka dni, podczas targów Agrotech 2015, które odbędą się w dniach 27-29 marca.

Medale Targów Kielce

  • Ciągnik rolniczy Claas Arion 400 Panoramic, zgłoszony przez Claas Polska Sp. z o.o. z Niepruszewa, produkowany przez Claas Tractors SAS USA za zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i ergonomicznych
  • Ciągnik rolniczy Valtra serii T-4 generacji model T234 Versu zgłoszony przez AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa produkowany przez Valtra Inc.
  • Ciągnik rolniczy Case IH Magnum 380 CVX zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. z Płocka CNH Industrial America LLC z USA
  • Kombajn zbożowy New Holland CX 5080 Elevation, zgłoszony przez New Holland z Płocka produkowany przez CNH Industrial Belgia, za innowacyjne rozwiązania zespołu młócąco-czyszczącego
  • Opryskiwacz przyczepiany sadowniczy Agrola Ribes produkowany przez Agrola Zakład Handlowo-Produkcyjny Zdzisław Niegowski Sadowne za konstrukcję umożliwiającą precyzję oprysku krzewów jagodowych i sadów karłowych.
  • Bijakowy rozdrabniacz biomasy BRB 150 produkowany przez Inventor Joński Jan Mokobrody za szczególną przydatność urządzenia dla sadowników, leśników oraz na plantacjach drzew energetycznych.
  • Linia produktów Swimer Tank Eco-Line 1500, 2500 produkowana przez Swimer Łukasz Otremba z Torunia za produkt bezpieczny dla środowiska dla małych i średnich gospodarstw.

Wyróżnienia

  • Samojezdna platforma ogrodnicza ORSI Leveling 4000x135 zgłoszona przez Orsi Group Polska z Radomia produkowana przez Orsi Group S.r.l Włochy za konstrukcję usprawniającą czynności zbioru i prace pielęgnacyjne w sadach i winnicach.
  • Dysza eżektorowa z wkładką ceramiczną 6MS 03C płaskostrumieniową, produkowana przez firmę Agroplast z Sawina.

Puchar Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tym roku powędruje do Zakładu Metalowego Agromasz za produkcję wysokiej jakości ładowaczy czołowych do wszystkich typów ciągników krajowych i zagranicznych dostępnych na polskim rynku.

Podczas uroczystego wręczenia nagród 27 marca wystawców swoimi nagrodami uhonorują także Stowarzyszenie Naukowo Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, KRUS Krajowa Rada Izb Rolniczych, Świętokrzyska Izba Rolnicza, Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, europoseł Czesław Siekierski. Agrotech to także miejsce, gdzie wręczony zostanie tytuł Maszyna Rolnicza Roku oraz ministerialne odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa.