MP 2000 Compactor norweskiej firmy Orkel ma wielorakie zastosowanie. Służy nie tylko do produkcji bel z różnego typu materiałów – formuje cylindryczne bele z rozdrobnionych materiałów, w tym z: trocin, krótkiej słomy, kukurydzy, torfu, ziarna, różnego typu odpadów, plastiku. Może być wykorzystana jako typowa maszyna „zielonkarska”.

Maszyna jest konstrukcja pracującą stacjonarnie, ale ma układ jezdny i jest przystosowana do transportu. W jej skład wchodzi m.in. kosz zsypowy o pojemności 6 m3, przenośnik podłogowy i zasilający, komora prasowania, którą aby ograniczyć straty rozdrobnionego materiału wyposażono w dwa szerokie gumowe pasy poruszające się po stalowych rolkach. Pasy mają zmienny naciąg – zależnie od wielkości formowanej beli.

Bele owinięte siatką trafiają na stół owijarki, której budowa przypomina tę z prasoowijarek Orkel Agronic. Dwa ramiona owijają balot folią o szerokości 75 cm.

Copactor charakteryzuje się wysokim stopniem sprasowania materiału. W przypadku wysłodków jedna bela waży ok. 1,2 tony. W ciągu godziny jest w stanie wyprodukować ich około 40-50 sztuk.

Maszyna kosztuje około 990 tys. zł brutto.