14 czerwca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a następnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyły się uroczyste gale AgroLigi. W ich trakcie najlepsi przedsiębiorcy i rolnicy uhonorowani zostali listami gratulacyjnymi, dyplomami i pucharami wręczanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz sekretarza stanu Jacka Boguckiego, a także prezesów Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs AgroLigi na szczeblu krajowym organizowany jest przez redakcję audycji rolnych TVP i stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Dzieli się on na dwie kategorie: gospodarstw rolnych i firm. W każdej z nich przyznawane są tytuły laureatów krajowych, wicemistrzów oraz mistrzów krajowych.

Województwo Podlaskie wśród laureatów reprezentują mistrzowie krajowi w kategorii „Rolnicy” Anna i Sylwester Jaszczołtowie, specjalizujący się w produkcji mleka oraz w kategorii „Firmy” z tytułem wicemistrza firma Metal-Fach z Sokółki zajmująca się produkcją urządzeń i maszyn rolniczych.

Na uroczystej Gali z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy firmę Metal-Fach reprezentował Zarząd spółki, a nagrodę z rąk głowy państwa odebrał wiceprezes Janusz Kaźmierowski.

Konkurs AgroLiga, organizowany od 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że to właśnie my otrzymaliśmy tę nagrodę. W Polsce jest wiele firm działających w branży rolnej oraz gospodarstw zasługujących na miano lidera. Przez długie lata budowania pozycji przedsiębiorstwa nawet przez myśl nam nie przeszło, że będziemy odbierać nagrodę z rąk głowy państwa. Jest to niewątpliwie zasługa całej załogi Metal-Fach. To dzięki naszym pracownikom jesteśmy dziś w tym miejscu. Składam najszczersze podziękowania na ręce wszystkich tych, którzy przez lata pracowali na nasz wspólny sukces - powiedział Jacek Kucharewicz, prezes firmy Metal-Fach.