Metaltech Rapid to wyjątkowa przyczepa samowyładowcza, w której konstrukcji dałoby się wyróżnić dwie ramy. Pierwsza jest ramą sztywną, do której przymocowano oś jezdną oraz dyszel. Druga jest połączona z siłownikami hydraulicznymi i specjalnymi szynami, które umożliwiają wyniesienie skrzyni do góry, a następnie jej przechylenie na jedną stronę (prawą patrząc z tyłu przyczepy).

- Nowa przyczepa powstała przede wszystkim z myślą o gospodarstwach, które mają szczególne wymagania dotyczące przeładunku plonów, np.  całych kolb kukurydzy – mówi Marcin Beer z firmy Metaltech.

Przyczepa Metaltech Rapid jest wyposażona w skrzynię o pojemności 15 m3, a jej konstrukcyjna ładowność to 13 ton. Standardem dla przyczepy jest ogumienie w rozmiarze 750/65 R26.

Wóz przeładunkowy Metaltech Rapid cechuje się dość sporymi gabarytami – jego długość całkowita to 6,13 m. Szerokość i wysokość przyczepy to odpowiednio 3 i 3,92 m.

Minimalna wysokość załadunku wozu to 3,51 m, zaś maksymalna wysokość wyładunku to 4,29 m (pozwala to na przesypywanie materiału na większość naczep samochodów ciężarowych).

Producent z Mirosławca przewidział spore możliwości konfiguracyjne dla wozu. Obejmują one m.in. obciążniki po lewej stronie przyczepy, dodatkowe nadstawki, oświetlenie LED, dodatkową listwę zsypową, kliny podporowe, drabinkę, okna wziernikowe, różne typy układów hamulcowych, skrzynkę na narzędzia, czy zbiornik na wodę.

Wóz w podstawowej wersji wyposażenia kosztuje 118,9 tys. zł netto.