Pług Moro Aratri zainteresował nas swoją nietypową konstrukcją podczas targów Agrotech 2017. Prezentowany na stoisku firmy FarmTrade 4-skibowy model QRV 12/A Step, został wyposażony w podwozie jezdne, które do transportu tworzy dwukołowy wózek, dzięki któremu narzędzie może być stabilnie i bezpiecznie przewożone z miejsca na miejsce.

Rozpoczynając orkę, wystarczy podnieść pług, a podwozie zostanie automatycznie złożone i koła ustawione w pozycji roboczej, służąc jak zwykłe koło kopiujące do ustalania głębokości pracy, tak jak w tradycyjnym narzędziu. Pług na uwrociach można zwyczajnie podnosić na TUZ tak jak zwykły pług zawieszany, co skutkuje ograniczeniem powierzchni potrzebnej do manewrowania. Jeśli jest zbyt ciężki dla ciągnika, można użyć kół jako podwozia jezdnego. Zmiana pozycji podwozia z transportu do pracy polowej i na odwrót odbywa się hydraulicznie.

Szerokość pracy pługa może być regulowana w zakresie 34-49 cm na pojedynczy korpus. Odległość między korpusami wynosi 100 cm, a prześwit pod ramą 84 cm. Zaprezentowany na targach 4-skibowy pług waży 1450 kg. Do pługa można oczywiście podłączyć wtyczkę na oświetlenie robocze i drogowe.

– Generalnie to rozwiązanie jest przeznaczone do pługów większych: 5-, 6-skibowych. Takie pługi są już bardzo długie i podwozie jest bardzo przydatne podczas przejazdów transportowych – mówi Wojciech Uscki z Firmy FarmTrade, będącej importerem produktów Moro Aratri.

Cena katalogowa zaprezentowanego na targach pługa 4-skibowego Moro Aratri QRV 12/A Step – około 60 tys. zł netto.