Agregat do siewu pasowego Mzuri Pro-Til pozwala w jednym przejeździe na uprawę, podanie nawozów (opcjonalnie) oraz siew.

Pierwszą sekcję stanowią masywne zęby z zabezpieczeniem hydraulicznym, uprawiające glebę na wąskim pasie bezpośrednio dla wysiewanej rośliny. W wersjach siewników z dzielonym zbiornikiem istnieje także możliwość wysiewu nawozów dostarczanych ze zbiornika przewodami i umieszczanych w uprawionych przez redlice pasach.

Kolejnym elementem są gumowe koła zagęszczające glebę. Służą one także do transportu maszyny (wersje przyczepiane). Ostatnim elementem maszyny są redlice wysiewające, które są dobierane w zależności od wysiewanego typu nasion, i pracują dokładnie w śladzie zębów uprawowych przedniej sekcji roboczej.

W ramach wyposażenia dodatkowego można m.in. zamontować przed redlicami uprawowymi talerze, które będą rozcinały ściernisko i przecinały pozostające na nim resztki. Może się to okazać szczególnie przydatne przy siewie po kukurydzy.

Maszyny występują w szerokościach roboczych 3, 4 oraz 6 m. Wersja o szerokości 3 metrów może być zawieszana bądź zaczepiana i różna jest wówczas pojemność zbiornika, która wynosi 1800 l dla wersji zawieszanej lub 2800 l dla maszyny zaczepianej (3400 litrów w wersji z podwójnym zbiornikiem do wysiewu nawozu).

Modele o szerokości 4 i 6 m to maszyny przyczepiane o pojemnościach zbiorników odpowiednio 2800 litrów (3400 l z nawozem) dla 4 m i 4300 l dla 6 m (standardowo wersja z dzielonym zbiornikiem).

Siewniki Mzuri Pro-Til wymagają sporej mocy od ciągnika. Dla przykładu minimalna moc jaką musi się legitymować traktor w przypadku współpracy z siewnikiem Pro-Til o szerokości roboczej 3 m wynosi minimum 160 KM.

Jeśli zaś chodzi o cenę, to za maszynę Pro-Til 3T wyposażoną w dzielony zbiornik o pojemności 3400 litrów przyjdzie nam zapłacić od 330 tys. zł netto. Tańszą opcją jest zawieszany siewnik Pro-Til 3 ze zbiornikiem 1800 l, którego cena rozpoczyna się od 220 tys. zł netto.