Blue Cab 4 została wyposażona w dwa systemy filtrujące powietrze. Pierwszy z nich, oparty jest na standardowym filtrze kategorii II, który zapewnia ochronę przed typowymi zanieczyszczeniami jak pyłki czy kurz, a przy tym jest stosunkowo tani w zakupie. To ważne, gdyż z tego systemu będziemy korzystali przez większość czasu.

 Drugi obieg jest realizowany przy udziale filtra kategorii IV (zgodnie z normami EN 15695-1 i EN 15695-2), który zapewnia znacznie dokładniejszą filtrację i ochronę przed substancjami groźnymi dla zdrowia używanymi w opryskach. Aby uaktywnić tryb bezpieczny, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, który rozpoczyna automatyczną sekwencję.

 W pierwszej kolejności następuje zamknięcie pierwszego obiegu i oczyszczenie układu przez dokładniejszy filtr. Następnie trzeba zamknąć drzwi i okna, bowiem w przeciągu kolejnych 60 sekund w kabinie zostanie wytworzone nadciśnienie, po to aby niepożądane produkty nie przedostawały się do środka przez szczeliny. Po zakończeniu tego etapu obieg będzie realizowany tylko i włącznie poprzez dokładny filtr. W podobny sposób, poprzez nadciśnienie w kabinie, chroni się operatorów maszyn budowlanych przed przedostawaniem się pyłu i kurzu.

 Kabina jest wyposażona w czujniki monitorujące stan filtra, dmuchaw oraz licznik przepracowanych godzin, dzięki czemu operator wie kiedy należy wymienić filtr aby ochrona była w 100% skuteczna.

 Nowa kabina przeznaczona jest do zabudowy na maszynach pracujących w sadach oraz winnicach, zarówno ciągnikach jak i opryskiwaczach samojezdnych.