Już za kilka dni New Holland CR10.90 rozpocznie tournee po Polsce. Maszynę będzie można zobaczyć w 12 miejscach. Kombajn jest w tym momencie światowym rekordzistą w zbiorze pszenicy.

Oprócz niebywałej atrakcji w postaci sztandarowego modelu kombajnu New Holland’a, uczestnicy pokazów będą mogli zobaczyć także pozostałe maszyny ze stajni producenta z grupy CNH.

– Tegoroczne Demo Tour rozpocznie się już 1 lipca i potrwa aż do 15 sierpnia – w tym czasie pojawi się kilkadziesiąt okazji do zapoznania się z możliwościami maszyn New Holland. Uczestnikom pokazów umożliwiamy także samodzielne testowanie naszych ciągników i kombajnów. Letnie pokazy żniwne organizowane przez New Holland są już tradycją i na stałe wpisały się do kalendarza polskich rolników. W okresie żniw szczególnie ważna jest niezawodność, dlatego stawiamy na maksymalne wykorzystanie funkcji maszyn – mówi Tomasz Wieja, szef marketingu New Holland.

- Podczas Demo Tour rolnicy mają szansę na to, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje się pod maską i jak prawidłowo stosować wdrożone przez nas nowe technologie zwiększające wydajność maszyny. Demo Tour 2015 będzie doskonałą okazją do spotkania ekspertów New Holland oraz innych rolników, z którymi będzie można wymienić się doświadczeniami, lub zasięgnąć ich opinii. Premierą tegorocznych pokazów będzie nasz rekordzista – kombajn CR 10.90, który pojawi się w 12 wybranych lokalizacjach Demo Tour. Po raz pierwszy wyruszy on w trasę po Polsce. Już wkrótce poinformujemy, gdzie i kiedy będzie można spotkać najwydajniejszy kombajn na świecie – dodaje Wieja.

Organizatorzy Demo Tour 2015 planują przeprowadzić pokazy z udziałem kombajnu CR10.90 w 12 różnych lokalizacjach, aby umożliwić uczestnictwo w tym wydarzeniu wszystkim zainteresowanym. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzenia oraz dokonania rezerwacji miejsc, należy skontaktować się z najbliższym dealerem New Holland.

Józef Dębski, specjalista produktowy New Holland ds. maszyn żniwnych, podkreśla wyjątkowe cechy modelu CR 10.90

– Nie bez przyczyny wzbudza on tyle emocji – jego osiągi są imponujące. Wszystkie kombajny z grupy CR zapewniają zwiększenie wydajności przy zbiorach ziarna zbóż nawet o 15 proc., przy czym ilość uszkodzonego ziarna wynosi zaledwie 0,2 proc. Model CR 10.90 jest flagowym egzemplarzem nowej serii. To także maszyna o największej mocy w historii marki New Holland – 653 KM. Jest również pierwszym na świecie kombajnem rotorowym klasy 10. Dowodem osiągów maszyny jest rekordowy wynik zbiorów – w ciągu ośmiu godzin pracy CR10.90 zebrał imponującą ilość pszenicy - aż 797,656 ton.

Zobacz więcej informacji o kombajnie New Holland CR 10.90