Przejęcie przez firmę New Holland obejmie m.in. marki: Kongskilde, Överum i JF, produkujące maszyny uprawowe, do siewu oraz zielonkowe. Ponadto, aby zapewniać ciągłe wsparcie dla swoich produktów, grupa Kongskilde będzie dalej działać poprzez bieżącą organizację handlową oraz sieć dealerów i importerów.

Jak informują przedstawiciele New Holland Agriculture, porozumienie to stanowi ważną część strategii marki New Holland, która ma na celu zapewnić klientom na całym świecie innowacyjne i kompleksowe rozwiązania rolnicze, wzbogacając katalog produktów o maszyny do uprawy gleby i siewu oraz poszerzyć go o ofertę maszyn zielonkowych.

– Przejęcie działalności związanej z maszynami uprawowymi, do siewu i zielonkowymi Kongskilde wzbogaci ofertę New Holland Agriculture o kolejną kluczową gamę produktów z sektora rolniczego. Sieć dealerów i importerów Kongskilde w dalszym ciągu będzie służyć jako forma kontaktu z klientami. Porozumienie otworzy nowe możliwości i przyczyni się do powstania solidnych fundamentów rozwoju działalności i marek Kongskilde. Ponadto będziemy stopniowo wcielać produkty tej firmy do portfela New Holland – powiedział Carlo Lambro, prezes New Holland Agriculture.