New Holland T7 165 S stanowi ofertę dla klientów szukających uboższej wersji wyposażeniowej solidnego traktora średniej mocy, która w tym przypadku wynosi 150 KM mocy znamionowej oraz 165 KM mocy maksymalnej. 

Łukasz Chęciński, manager ds. marketingu marki New Holland informuje, że kompletacja ciągnika została stworzona głównie w oparciu o zapotrzebowanie jakie składali polscy rolnicy i to z polskiego oddziału firmy New Holland wyszła inicjatywa aby ciągnik w takiej wersji wyposażenia wprowadzić do sprzedaży. 

Nowy traktor nie jest tak bogato wyposażony jak pozostałe maszyny z gamy T7, gdyż do wyboru mamy tylko skrzynię typu semi-powerschift Range Command 18/6 lub w przypadku wersji z prędkością Eco jest to wariant z biegami 19/6.

Istotną różnicą w porównaniu do pozostałych traktorów z gamy T7 jest również brak trybu automatycznego przechodzenia między przełożeniami.

Jeśli zaś chodzi o maksymalny udźwig tylnego TUZ, to wynosi on 7,1 t a za jego sterowanie odpowiada układ EHR. Warto również wspomnieć o wielotłoczkowej pompie hydraulicznej, którą charakteryzuje wydatek na poziomie 110 l/min.

Pewne różnice dostrzec możemy także w kabinie, która nie posiada tak jak w wyższych modelach standardowego oświetlenie LED, a zwykłe halogenowe oraz nie można jej wyposażyć w szerokokątne, dwustrefowe lusterka boczne.

Wszystkie te ewentualne braki w wyposażeniu rekompensuje z pewnością cena, która rozpoczyna się od kwoty 245 tys. zł netto.