Ten nowoczesny nośnik narzędzi ma zrewolucjonizować rolnictwo. Do tej pory pojawiło się już kilka dedykowanych do niego maszyn takich jak siewnik, kombajn czy agregat uprawowy. Więcej o samym nośniku dowiecie się klikając na poniższy artykuł. 

Tym razem firma zaprezentowała nośnik z nabudową opryskiwacza, którą specjalnie na potrzeby Nexat-Systemtraktor opracowała firma Dammann. Śmiało można napisać, że opryskiwacz robi wielkie wrażenie jeśli chodzi o swoje parametry. Jego belka może mieć szerokość wynoszącą nawet 70 m chociaż najwęższa w oferowanej gamie będzie miała zaledwie 18 m.

Szukasz opryskiwacza? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Nabudowa opryskiwacza opracowana została przez firmę Dammann. Fot. Dammann
Nabudowa opryskiwacza opracowana została przez firmę Dammann. Fot. Dammann

 Zbiornik na ciecz roboczą również należy do tych niestandardowych, bowiem jego objętość wynosi aż 22 000 l, co przy dawce oprysku wynoszącej 200l/ha pozwoli na zrobienie na jednym zbiorniku 110 ha. Oczywiście dostępne będą również zbiorniki o mniejszej pojemności.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Opryskiwacz jest kompatybilny z systemem Isobus i może być spersonalizowany dla potrzeb danego gospodarstwa. Belka będzie podzielona na 18 sekcji roboczych, a belka przy tej szerokości będzie miała możliwość automatycznego dopasowania się do nierówności terenu.