Nowy model anteny jest oferowany z zupełnie nowym sygnałem korekcyjnym: StarFireTM RTK. Sygnał ten można bardzo łatwo aktywować, kupując licencję odnawialną bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywację. Bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu odbiornik StarFireTM 7000 oferuje dokładność sygnału RTK na poziomie +/- 2,5 cm, a klienci skorzystają również z lepszego zasięgu sieci satelitarnej.

Precyzję sygnału RTK można wykorzystać przy mechanicznym odchwaszczaniu roślin. Fot. John Deere
Precyzję sygnału RTK można wykorzystać przy mechanicznym odchwaszczaniu roślin. Fot. John Deere

Czas pobierania sygnału wynosi mniej niż 10 minut, dzięki czemu pracę w terenie można rozpocząć nawet trzy razy szybciej niż wcześniej. Powtarzalność w zakresie zarejestrowanych granic pola wynosi co najmniej pięć lat, dzięki czemu można tworzyć linie prowadzenia i trasy w tym samym miejscu na potrzeby kolejnych upraw. Granice pola można wykorzystywać poza sezonem w celu wysoce precyzyjnego i automatycznego włączania oraz wyłączania sekcji belki opryskowej. 

Szukasz części do maszyn rolniczych? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Nowy odbiornik, podobnie jak poprzednie modele, oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i można go zmodernizować do mobilnej oraz radiowej wersji RTK. Odbiornik StarFireTM 7000 oprócz sygnałów GPS i GLONASS odbiera sygnały systemów nawigacji satelitarnej Galileo i Beidou. Pozwala to bez dodatkowych kosztów uzyskać większą moc sygnału i niezależność od czynników zakłóceniowych, wynikających na przykład z zacienienia przez drzewa.

Odbiornik jest dostępny w wersjach uniwersalnej/przenośnej i zintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny umożliwia elastyczne zastosowanie. Dzięki nowym, praktycznym uchwytom po bokach można go jeszcze łatwiej przenosić z jednej maszyny do drugiej lub do narzędzia. Odbiornik jest zgodny z nowymi i eksploatowanymi już maszynami, dzięki czemu można go wykorzystywać w posiadanych już w gospodarstwie maszynach.

Aby zniechęcić złodziei do kradzieży odbiornika uniwersalnego, firma John Deere oferuje użytkownikom skonfigurowanie kodu PIN. Kod PIN można zdefiniować na potrzeby dwóch poziomów dostępu, na przykład dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z mechaniczną blokadą, a odbiornik można zdemontować po zakończeniu pracy i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

Nowy odbiornik StarFireTM 7000 w wersji zintegrowanej będzie można zamawiać z nowymi maszynami do zbioru bawełny i kombajnami serii X z roku modelowego 2023. Jako rozwiązanie uniwersalne do montażu u klienta będzie dostępny w sezonie zimowym 2022/23.