Mimo aż 30 m szerokości roboczej, wymiary transportowe belki Amazone to zaledwie 2,4 m szerokości oraz 3,05 m wysokości.

Dzięki profilowej budowie, o wielokrotnie giętych elementach wykonanych ze stali oraz aluminium nowa belka jest jak zapewnia producent bardzo lekka i stabilna. Przy redukowanym składaniu do 24, 18 i 13 m, można elastycznie wykorzystywać ją w systemach ścieżek technologicznych co 30, 24, 18 oraz 12 m.

Niemiecki producent przekonuje, że belka polowa Amazone Super-S2 ze swoją szerokością znakomicie nadaje się do wykorzystania pełnego potencjału zawieszanego opryskiwacza UF w kombinacji ze zbiornikiem czołowym FT.

Przy pojemności maksymalnie 2.800 l zespół jest tak samo wydajny, jak opryskiwacz zaczepiany lub samojezdny ze zbiornikiem o identycznej pojemności. Zespół powinien bardzo dobrze sprawdzić się przy pracy na mniejszych polach o nieregularnym kształcie, gdzie jest znacznie zwrotniejszy niż opryskiwacz zaczepiany.

Oprócz tego wyraźnie lepsza jest trakcja i stabilność ciągnika podczas oprysku na zboczach. Połączenie ze zbiornikiem czołowym jest dobrą alternatywą dla opryskiwaczy samojezdnych klasy 3 tys. litrów przede wszystkim ze względu na koszty inwestycji.