Jednym z wyróżników najnowszej konstrukcji Gregoire Besson jest rama, które ma budowę segmentową przez co jest trochę lżejsza w stosunku do starszych talerzówek, ale jak zapewniają przedstawiciele producenta nie spowodowało to w żadnym stopniu osłabienia całej konstrukcji.

Nowością w talerzówce Reeflex jest również resorowy system zabezpieczenia talerzy przeciwko kamieniom, który pozwala na odchylenie zespołu roboczego o 80 mm przy trafieniu na przeszkodę. Na jednym, solidnym resorze umieszczono dwa talerze o średnicy 620 mm oraz grubości 6 lub 7 mm (lub do wyboru 560 mm i grubości 6 mm).

Maszyną możemy pracować zarówno płytko na głębokość 2-3 cm jak też głęboko na 15-18 cm. Regulacja głębokości pracy ustawiana jest hydraulicznie poprzez regulację długości siłownika na zaczepie oraz głębokości pracy wału.

Duża jest także odległość pomiędzy rzędami talerzy, która wynosi 110 cm. Takie rozwiązanie powinno wpływać na mniejszą podatność maszyny na zapychanie przy dużej ilości resztek pożniwnych oraz pozwalać na wydajną pracę przy dużych prędkościach roboczych.

W zależności od rodzaju gleb w gospodarstwie przy konfiguracji maszyny możemy wybierać spośród jednego z trzech wałów doprawiających- wału strunowego, podwójnego strunowego lub tez wału Emopak.

Brona Reeflex dostępna będzie w trzech szerokościach roboczych - 4,2 m; 5,2 m oraz 6,2m.