Nowa opona Mitasa została opracowana z myślą o maszynach służących do załadunku. Opona 20,5 R 25 EMR-01 cechuje się podwyższonymi właściwościami samoczyszczącymi, a kierunkowy bieżnik, podobny to tego w oponach traktorowych, zapewnia także dobrą trakcję. Proponowany rozmiar 25 cali eliminuje potrzebę nakładania większych obręczy podczas przystosowywania maszyny do pracy w gospodarstwie.

- Ładowacze kołowe są w chwili obecnej wykorzystywane nie tylko jako maszyny budowlane, ale coraz częściej znajdują zastosowanie także w rolnictwie. Dlatego właśnie Mitas wprowadza do swojej oferty oponę EMR-01 z trakcyjnym wzorem bieżnika i reaguje w ten sposób na popyt - mówi Jaroslav Musil, szef działu opon przemysłowych Mitas.

Atuty nowej opony będzie najłatwiej zauważyć i docenić podczas wymagających zadań i pracy na śliskim podłożu np. podczas prac w magazynach, na pryzmach przy kiszonkach, gdzie standardowe bieżniki w kategoriach L-2 i L-3 nie są zbyt efektywne. Wzmocniona konstrukcja kordu to kolejna zaleta, którą docenimy nie tylko podczas prac w gospodarstwie, lecz także przy pracach w lesie czy lekkich zadaniach na placu budowy.

- Większość ładowaczy jest przez producentów wyposażona w opony z wzorami bieżnika odpowiednimi do prac budowlanych z obręczami 25“. Jeśli klient chciał korzystać z ładowacza także przy pracach rolniczych, musiał je wyposażyć w obręcze 26“ i kupić oponę z trakcyjnym wzorem bieżnika. Dzięki nowości Mitas 20,5 R 25 EMR-01 proces ten jest teraz o wiele prostszy – wystarczy, że rolnicy wymienią tylko oponę na tę samą obręcz 25 - dodaje Jaroslav Musil.