Model L1534 został wyposażony w system RotoFlow HC, co oznacza że prasa dysponuje podbieraczem jednoosiowym szerokim na 2,3 m i o średnicy 0,34 m, z pięcioma listwami palców (pięć rzędów z odstępem co 60 mm) a całość jest zabezpieczona za pomocą sprzęgła krzywkowego.

Podajnik widłowy umożliwia wybór dwóch trybów pracy: ręczny i automatyczny. Również ten element został zabezpieczony sprzęgłem krzywkowym.

Dalej mamy podajnik rotorowy ze ślimakami zbierającymi na jednej osi. W modelu L1534 nie znajdziemy sekcji docinania MaxiCut ani zespołu noży.

Materiał po dotarciu do komory prasowania jest kompresowany przez tłok wykonujący 46 suwów na minutę, podczas gdy cztery cylindry hydrauliczne wywołują nacisk na komorę. Długość całkowita komory prasującej wynosi 3 m.

 Długość beli jest regulowana elektronicznie, prasa jest kompatybilna z ISOBUS i może współpracować z systemami precyzyjnego sterowania (GreenStar 3 2630 lub wyświetlaczem kabinowym GreenStar 2 1800 ). W rozszerzonej wersji czujnik może rejestrować wilgotność gotowej beli i podać tę informację do komputera w ciągniku.

Prasa umożliwia wyrzut ostatniej beli po zakończeniu pracy. Kostka może mieć wymiary 0,9x1,2 m i długość nie przekraczającą 3 m.

Za wiązanie odpowiedzialny jest zespół 6 supłaczy (dwa węzły), a poprawność ich działania jest stale monitorowana i może być wyświetlana na wyświetlaczu w kabinie ciągnika. Czyszczenie obywa się za pomocą podwójnej dmuchawy z niezależnym napędem hydraulicznym. Magazyn prasy może pomieścić do 30 szpul sznurka.

L1534 może poruszać się na pojedynczej osi lub osi podwójnej sterowanej, z kołami 620/50R-22,5.

Na liście opcjonalnego wyposażenia znajdziemy między innymi, zaczep kulowy 80 mm, wspomniany czujnik wilgotności czy robocze oświetlenie oparte o LEDy.

Do zagregowania prasy z ciągnikiem muszą być w nim spełnione trzy warunki: dysponować prędkość WOM 1000, jeden zaworem SCV podwójnego działania oraz jeden zawór SCV pojedynczego działania.