Plany dotyczące nowej serii Extra 700 na razie obejmują pięć modeli, z czego cztery to kosiarki boczne (732T, 732R, 736T, 736T Vario ) ostatni model (EXTRA 7100T Vario ) to kombinacja o szerokości roboczej 9,8-10,2 metra. Szerokości robocze wariantów bocznych to odpowiednio 3,18 m (732 T i R) i 3,60 m (736 T i T Vario).

Nowy system zawieszenia – jeszcze lepsze prowadzenie

Jak chwali się Vicon, QuattroLink, bo tak nazywa się opracowany przez firmę, system zawieszenia opiera się na technologiach stosowanych w motosporcie samochodów wyścigowych. Wspomniane innowacyjne zawieszenie, inspirowane zawieszeniem aut wyścigowych znajdziemy w modelach Extra 732T i 736T.

QuattroLink używa czterech ramion umieszczonych na stałej belce, na której zawiesza się listwę koszącą. Pozwala to na centralne osadzenie kosza niezależnie od ramy głównej, dzięki czemu możliwa jest szybka i dokładniejsza odpowiedź na nierówności terenu. To z kolei ma przełożyć się na jeszcze delikatniejsze traktowanie runi i mniejsze zanieczyszczenie pokosu.

Nowy system zawieszenia zapewnia bardzo szeroki zakres ruchu w pionie, który wynosi aż 700 mm, a także możliwość pracy z odchyleniem o 30 stopni, przy jednoczesnym zachowaniu stałego nacisku na podłoże.

Kosiarki serii Extra 700 będą oczywiście wyposażone w charakterystyczne dyski z trzema ostrzami, obejmujące trzyczęściowe tarcze, regulowany kondycjoner palcowy, ekrany do formowania pokosu oraz udogodnienia transportowe. Póki co nowe maszyny będą pokazywane między innymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji i Niemczech i nie wiadomo, kiedy będzie można zobaczyć nową kosiarkę w akcji na polskich łąkach. Model Vicon EXTRA 736T otrzymał nagrodę Machine of Year 2017 wręczoną podczas targów SIMA 2017.