Dzięki przejęciu fabryki pługów Vogel & Noot jesienią 2016 r., firma Amazone mogła uzupełnić swoją ofertę pługów o dodatkowe pozycje. Jednak dopiero teraz, po dwunastu miesiącach, w oferowanym przez Amazone parku maszyn, pojawią się pługi obrotowe dla naprawdę wymagających rolników.

Hektor, czyli siła i prostota dla wydajności

Mowa o serii Hektor czyli ciężkich pługach pół zawieszanych o 6, 7 lub 8 korpusach dla ciągników o mocy 350 KM. Bez względu na ilość korpusów, pługi Hektor będą wyposażone w stopniową, ręczną, regulację szerokości skiby od 36 do 48 cm. Odstęp pomiędzy korpusami wynosi 100 cm zaś wysokość ramy od podłoża 82 cm.

Hektory będą bazować na sprawdzonych komponentach znanych z dotychczasowych serii Cayros plus. Na uwagę zasługują również: duże koło podporowe w standardzie ze skrobakami, które zmniejsza nacisk na glebę oraz hydro-pneumatyczne zawieszenie, belka o grubości 12 mm oraz zabezpieczenie przeciążeniowe na śrubie.

Nowe obrotowe dwójki i trójki

Oferta Amazone wzbogaci się również o propozycję dla mniejszych gospodarstw, a to za sprawą powiększenia rodziny Cayros. Najmniejszym obracalnym pługiem ma być model M (2 korpusy, szacunkowa moc ciągnika około 50 KM), następnie dwa nowe pługi o trzech korpusach czyli: XM i XMS, a także propozycja na cięższe gleby XS i XS Pro z zabezpieczeniami hydraulicznymi.