Serię ciągników T5, w skłąd której wchodzą 3 modele o mocy nominalnej od 99 KM do 117 KM, zaprojektowano z myślą o wszechstronności. Maszyny znajdą zastosowanie w pracach polowych, w transporcie oraz w pracach komunalnych.

Maszyny mogą być wyposażone są w przekładnię Electro Command™, która umożliwia precyzyjne dopasowanie prędkości do wykonywanego zadania lub przekładnię nawrotną Powershuttle, która pozwala na błyskawiczną zmianę kierunku jazdy.

Wyróżnikiem jest także amortyzowana oś przednia, która nie jest jeszcze zbyt popularnym rozwiązaniem w tej klasie maszyn. 

Jeśli zaś chodzi o nowa serię T6, w której znalazły się ciągniki o mocach nominalnych od 115 Km do 145 KM, to zaprojektowano ją tak, aby operator mógł precyzyjnie dostosować wydajność maszyny do indywidualnych potrzeb. Rolnik  może skonfigurować własny ciągnik tak, by dokładnie odpowiadał jego wymaganiom.

Jest to możliwe dzięki dużej liczbie opcji wyposażenia nastawionej na podnoszenie wydajności (m.in. przedni układ zawieszenia narzędzi, ładowacz czołowy, obniżonej lub standardowej kabinie, czterocylindrowe i sześciocylindrowe silniki, przekładnia bezstopniowej Auto Command™, przekładnia półautomatyczna Electro Command™). 

Targi są świetną okazją do osobistego sprawdzenia, jakie korzyści oferują nowe maszyny - i rolnicy chętnie z tej możliwości korzystają.

-Zależy nam na tym, by osoby, które posiadają nasz sprzęt lub planują jego zakup, mogły, w wyniku konsultacji eksperckich, optymalnie dostosować parametry wybranej maszyny do swoich potrzeb. Celem jest maksymalizacja wydajności pracy. Dlatego właśnie nasi eksperci nieustannie pozostają do dyspozycji użytkowników, także podczas Agro Show. Służymy radą, proponujemy testy i konsultacje. Bezpośredni kontakt z operatorami jest dla nas bezcenny. Dzięki płynącym od nich uwagom możemy stale wprowadzać innowacje – mówi Łukasz Chęciński, marketing manager marki New Holland.