Do serii Lexion 670-620 należą trzy modele z 6 wytrząsaczami o szerokości bębna 1700 mm oraz dwa kombajny z 5 wytrząsaczami o szerokości bębna 1420 mm. Dodatkowo dwa modele - 670 i 630 są także dostępne w wersji Montana z poziomowaniem maszyny na zboczach.

Najważniejsze zmiany, jakie dotknęły wspomnianą serię kombajnów to wprowadzenie do wszystkich modeli silników Mercedes Benz. 6-cylindrowe silniki mają pojemność skokową 7,7 l w mniejszych modelach a w największych Lexionach 660 i 670 wynosi ona 10,7 l przy mocy odpowiednio 408 KM lub 435 KM.

Ważną zmianą jest również wyposażenie największych kombajnów Lexion 660 i 670 w system chłodzący Dynamic Cooling, znany z największych maszyn serii Lexion 700. System ten dostosowuje automatycznie moc chłodzenia silnika do panujących warunków, a odpowiednie prowadzenie powietrza zapobiega unoszeniu się pyłu (powietrze jest zasysane z góry przez chłodnicę i tłoczone w stronę silnika oraz po bokach w dół).

W nowych modelach zadbano także o jeszcze lepszą jakość rozrzutu sieczki, dzięki zastosowaniu większego o 50 mm siekacza, który, jak zapewnia producent, pozwoli na szybsze i lepsze rozdrobnienie. Ponadto dla modeli Lexion 650, 660 i 670 dostępny jest opcjonalny rozdzielacz promieniowy napędzany mechanicznie, który gwarantować ma niskie zużycie paliwa i stałą liczbę obrotów rotorów wyrzucających, tak aby w każdych warunkach zapewnić równomierny rozdział słomy.

Operatorów nowych Lexionów wspomagać będzie również system Auto Slope, który automatycznie steruje liczbą obrotów dmuchawy i dostosowuje je na bieżąco do nachylenia kombajnu na polu (dla zmniejszenia strat następuje automatyczne zmniejszenie obrotów przy poruszaniu się pod górę, a z kolei w dół liczba obrotów dmuchawy zwiększa się, aby zapewnić wystarczające czyszczenie).

Kolejną pomocą dla operatora będzie także system Auto Cleaning, który sprawdził się już we flagowej serii Lexion 700, sterujący całkowicie automatycznie otwarciem górnego i dolnego sita.

Potencjalnych nabywców powinien również ucieszyć fakt, że do modelu Lexion 660 (dotychczas tylko w modelu 670) będzie można zamontować napęd gąsienicowy Terra Trac, którego niewątpliwą zaletą, oprócz mniejszego ugniatania gleby, jest także minimalizacja szerokości kombajnu, gdyż z gąsienicami szerokości 635 mm szerokość całkowita maszyny wynosi tylko 3,49 m.

Nowe modele serii Lexion 600 dostępne będą na sezon żniwny 2017.