Nie chodzi tutaj bynajmniej o ciągniki rolnicze ale specjalnie przystosowane maszyny do zawodów tractorpulling, który w naszym kraju dopiero raczkuje, nie mnie jednak widać zainteresowanie tym sportem.

Opony Mitas 30.5L32 148A8 Powerpull zostały wprowadzone do sprzedaży po kilku miesiącach intensywnych testów laboratoryjnych i pomiarów wykonanych bezpośrednio w czasie zawodów tractorpullingu, w czasie których traktor ciągnie ciężki ładunek.

Powerpull produkowany jest bez wzoru bieżnika jako tzw. slick, dzięki czemu zawodnicy mogą zaprojektować własny wzór bieżnika i osiągać w ten sposób jak najlepsze wyniki.

W czasie prac nad oponą Powerpull firma Mitas korzystała z procesów i doświadczeń, jakie zyskała w czasie produkcji opon dla traktorów o dużej mocy, dzięki czemu zapewniona jest wytrzymałość i trwałość opon Mitas Powerpull- mówi Andrew Mabin, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Mitas.

Na podstawie informacji zwrotnej od profesjonalistów ze środowiska tractorpullingu Mitas Powerpull jest produkowana jako slick, co odpowiada potrzebom zawodników, którzy chcą tworzyć własny, unikatowy wzór bieżnika- dodaje Mabin

Czeska firma aktywnie wspiera zawody w tractorpullingu. W 2014 r. została oficjalnym partnerem Europejskiej Komisji Tractorpullingu (ETPC), a jako sponsor bierze udział we wszystkich zawodach ETPC Eurocup 2014. Mitas przedłużył współpracę z ETPC także w tym roku.