Celem spotkania było pokazanie w praktyce, jak sprawują się rozwiązania żniwne New Holland. Począwszy od zbioru zboża modelem kombajnu serii CX, poprzez belowanie słomy na załadunku bel na przyczepy kończąc. Ponadto dzięki zaangażowaniu firmy Joskin, również była okazję zobaczyć wozy samowyładowcze w akcji razem z produktami New Holland i ładowaczem Stoll.

Niestety za sprawą obfitych opadów, jakie miały miejsce w nocy poprzedzającej pokazy program pokazów uległ zmianie. Dzień nie był jednak stracony, gdyż w gotowości czekały pozostałe maszyny, a konkretnie najnowsze ciągniki serii T5 (z ładowaczem), T6 oraz T7 w wersji HD.

W przypadku T5 mogliśmy po raz pierwszy w Polsce zobaczyć ten ciągnik w akcji, po tym jak New Holland wdrożył wszystkie zmiany związane zarówno z koniecznością spełnienia normy T4f jak i te, nawiązujące do unowocześnionego charakteru maszyn (wyposażenie kabiny przejęte z większych modeli, ledowe oświetlenie robocze, przekładnia E-Command, amortyzowana i poziomowana oś przednia, przygotowanie pod współpracę z ładowaczem czołowym).

Oprócz ciągników, mieliśmy okazję zajrzeć do wnętrza prasy Roll-Belt 180 (z docinaczem) i poznać jej zalety sprawiające, że może ona być wykorzystywana zarówno do słomy jak i innych pokosów, dzięki pasowej, zmiennej komorze prasowania. 

Spotkanie było także dobrą okazją, aby dowiedzieć się, jakie nowe rozwiązania zagościły w kombajnach serii CX. Całości dopełniły pokazy tworzonych przez CNH programów rolnictwa precyzyjnego PLM (precyzyjne sterowanie maszynami i zarządzanie oraz monitoring on-line).

W kolejnych artykułach przyjrzymy się bliżej poszczególnym nowością jakimi New Holland podzielił się z nami podczas pokazów w Płoszkowie.