Tak zwana „duża kostka” to rozwiązanie szczególnie ciekawe dla bardzo dużych gospodarstw i przedsiębiorców i to nie tylko ze względu na lepsze właściwości transportowe, lecz także dzięki możliwości dokładnej kontroli parametrów balotów. Właśnie dlatego Claas wprowadził zintegrowaną wagę (we wszystkich wspomnianych modelach), która w automatyczny sposób waży gotowy balot (z odchyleniem do 5 kg przy normalnych warunkach pracy, czyli do 20 km/h). Czujniki znajdują się w rampie, zaś informacja o masie może być zapamiętana przez komputer. A to nie wszystko, bowiem wartości mogą zostać automatycznie przypisane do danego zlecenia lub pola, a także przekazane do systemu Claas Telematics i tworzyć mapy plonowania oraz wygodnie zarządzać flotami pras.

Wydajne oświetlenie nocne

Na liście wyposażenia dodatkowego pojawiło się również nowe oświetlenie, które poprawia komfort pracy po zmroku i to nie tylko samego zbioru, lecz także obsługi maszyny, gdyż zadbano o doświetlenie wnętrza maszyny, przez co nawet w nocy można łatwiej wykonać niezbędną obsługę maszyny. Oświetlenie składa się z siedmiu reflektorów (oczywiście ledowych), zamocowanych w najistotniejszych miejscach na całej prasie.

Praktyczna wysuwana szuflada również w modelu 4200

Znana z modeli 5200 i 5300, wysuwana szuflada noży, została zaadoptowana także do mniejszej maszyny. Niestety póki co jako element wyposażenia dodatkowego. Podobnie jak u "większych braci", szuflada wysuwa się w obie strony i znacznie skraca czas czyszczenia i całkowitej wymiany noży (z około 60 do 15 minut).