Po sukcesie, jaki odniosło pierwsze, ubiegłoroczne spotkanie Kuhn Grassmaster zorganizowane w Ośrodku Hodowli Zarodowej Osięciny, firma "idzie za ciosem" i organizuje w tym roku cykl tego typu imprez w różnych regionach Polski.

Grassmaster to koncepcja wsparcia, jakie Kuhn oferuje klientom w procesie pozyskania paszy o minimalnym stopniu zanieczyszczenia, maksymalnej wartości energetycznej i odżywczej oraz wysokich walorach smakowych dla stada.

- Projekt Kuhn Grassmaster to nie tylko pokazy maszyn, lecz także przede wszystkim doradztwo i dzielenie się doświadczeniem z perspektywy producenta maszyn rolniczych z długą tradycją w dziedzinie maszyn zielonkowych - mówi Karolina Kühn z firmy Kuhn Maszyny rolnicze sp. z o.o.

Pokazy odbędą się w 6 lokalizacjach, począwszy od Sadów Dolnych woj. dolnośląskie 16 maja br. (terminy miejsca pokazów dostępne są na stronie internetowej Kuhn oraz u lokalnych dealerów i przedstawicieli regionalnych marki).

W pokazach wezmą udział maszyny:

- zestaw kosiarek dyskowych ze zgniataczem pokosu FC 3125F-FF + FC 9530

- przetrząsacz karuzelowy GF 8702

- zgrabiarka dwukaruzelowa GA 8030

- kompaktowa prasoowijarka I-BIO+ wyposażona w system owijania bel samą folią

Dodatkowo dealerzy w większości przypadków zaprezentują również: kosiarkę dyskową serii 100, mały przetrząsacz karuzelowy GF 502, zgrabiarkę jednokaruzelową GA 4121 GM oraz oraz prasę belującą.