Takiego wzrostu sprzedaży w Niemczech jak Pronar nie osiągnął w tym roku żaden polski producent maszyn rolniczych. Mało tego, podobnym rezultatem nie może się pochwalić żaden inny producent przyczep. Według danych niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (Kraftfahrt-Bunddesamt) w roku 2016 (od stycznia do listopada) w Niemczech zarejestrowano o 24 proc. więcej przyczep Pronaru niż w analogicznym okresie 2015 r. Wzrost sprzedaży zanotowało tylko 4 producentów przyczep z 10 najchętniej wybieranych w Niemczech, ale ich sprzedaż nie przekraczała nawet 4 proc. Największymi konkurentami Pronaru są niemieckie firmy Fliegl i Kröger Agroliner.

Dane niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego nie obejmują niestety przyczep poruszających się z prędkością 25km/h, dlatego wyniki sprzedaży polskiego producenta mogłyby być jeszcze większe. W Niemczech obowiązek rejestracji dotyczy wyłącznie przyczep powyżej 40km/h.

Prym pod względem liczby rejestrowanych przyczep polskiego producenta wiedzie Bawaria. W tym landzie zarejestrowano o 87 proc. więcej przyczep niż w roku 2015 (okres styczeń-listopad). Kolejnymi landami w rankingu rejestracji są Dolna Saksonia i Nadarenia-Północna Westfalia. Wzrost rejestracji produktów Pronaru w tych landach wyniósł 26 procent.

Warto również zaznaczyć, że w Polsce w okresie od stycznia do listopada aż 80 proc. wszystkich zarejestrowanych przyczep zostało wyprodukowanych w zakładach Pronaru.