PZL Sędziszów, jako członek nadzwyczajny Izby, uzyskał dostęp do ważnych danych rynkowych, będzie uczestniczył w spotkaniach branżowych, szkoleniach, a przede wszystkim będzie miał możliwość promowania firmy i swoich wyrobów podczas najważniejszych rolniczych wystaw oraz w materiałach reklamowych realizowanych przez Izbę.

– PZL Sędziszów jest firmą wysoko pozycjonowaną w branży rolniczej, mamy długoletnią historię współpracy z wiodącym producentem maszyn rolniczych – komentuje Bogusław Satława, Członek Zarządu PZL Sędziszów S.A. – Nasze członkostwo w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych to kolejny krok potwierdzający zwiększenie zaangażowania produkcyjnego PZL Sędziszów w tym sektorze. W ramach współpracy z Izbą będziemy poszerzać zasięg dystrybucji naszej oferty i wprowadzać innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji filtrów.

Przypomnijmy, że sędziszowskie zakłady są dostawcą kompletnego wyposażenia filtracyjnego do ciągników marki Ursus. Ponadto filtry z Sędziszowa znajdziemy w ciągnikach m.in. takich marek jak John Deere, Zetor, New Holland czy Case.

We wdrażaniu najnowszych technologii firmie pomóc ma sfinalizowany ostatnio zakup większościowego pakietu w czeskim przedsiębiorstwie Böhm Plast-Technik, dostarczającym od 1991 r. produkty i usługi dla przemysłu motoryzacyjnego.