Precyzja, niezawodność i doświadczenie to między innymi te cechy będą potrzebne, aby wygrać tegoroczną edycję Mistrzostw Europy Operatorów, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2017 r. na torze testowym Michelin Ladoux w Clermont-Ferrand.

Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele 13 krajów, którzy uzyskali w drodze głosowania internetowego największą liczbę głosów. W Polsce zdecydowanym zwycięzcą okazał się właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 200 ha w gminie Tarnówka, Bartłomiej Grzybek.

- Cieszymy się, że głosowanie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem fanów marki John Deere. Przed Panem Bartłomiejem duże wyzwanie, ale i życiowa szansa, w której liczyć będzie się odpowiednie opracowanie strategii łączącej prędkość jazdy oraz niskie zużycie paliwa i minimalne ugniatanie gleby. Z uwagą będziemy śledzić poczynania naszego reprezentanta i odpowiednio go do tych zmagań przygotujemy, aby osiągnął jak najwyższe miejsce – mówi Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny John Deere Polska.

Na francuskim torze czekać będzie na zawodników szereg wymagających konkurencji. Oprócz samej rywalizacji, uczestnicy mistrzostw, będą mieli możliwość odbycia szkolenia z optymalizacji ciągnika, prowadzonego przez ekspertów John Deere i Michelin. A to wszystko odbędzie się na nowym ciągniku 6250R z CommandPRO, który poszerzy ofertę John Deere w 2017r.

Nie pozostaje zatem nic innego jak trzymanie kciuków za polskiego reprezentanta.