Deszczowa pogoda w dniu pokazów w Holeszowie, tj. 9 lipca br., nie przeszkodziła w licznym przybyciu okolicznych rolników. Niestety z powodu opadów nie odbył się pokaz zbioru jęczmienia ozimego, jednak pozostałe punkty programu w pełni zrealizowano.

Goście pokazów mogli przede wszystkim zapoznać się z maszynami żniwnymi Claas, w tym niemal całym przekrojem kombajnów. Andrzej Kulczyński, specjalista ds. kombajnów z Claas Polska omówił poszczególne modele począwszy od małego Avero 240, poprzez Tucano 440, Lexion 650, do Lexiona 750 wyposażonego w gąsienicowy układ jezdny i 9,3-metrowy heder typu vario.

Ciekawostką był Lexion 650 wyposażony w przystawkę do zbioru roślin z pokosu - przede wszystkim traw i rzepaku. Przystawka ma jednak szersze zastosowanie - u jednego z klientów Roltexu służy też do zbioru pokrzywy.

Na przykładzie kombajnów, Krzysztof Gomolla z Agrocom Polska, wskazał na praktyczne aspekty wykorzystania urządzeń telematycznych i możliwości prowadzenia automatycznego maszyn. Z kolei Emil Kaźmierczak z Claas Polska omówił poszczególne serie ciągników Claas, akcentując cechy wyróżniające je od konkurencyjnych maszyn. Zaprezentowano przy tym ciągniki od serii Atos po Axion.

Zaprezentowanym ciągników towarzyszyły prasy Claas, ale również sprzęt innych marek, takich jak: Lemken, Krukowiak, Mandam, Bogballe i Zasław.

Podczas spotkania organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek z grilla oraz gorące i zimne napoje. To przy niesprzyjającej pokazom żniwnym aurze było miłym dodatkiem do wydarzenia w Holeszowie.