Rozpoczęcie współpracy z firmą Rostselmash, jak informuje Paweł Korbanek, właściciel spółki Korbanek,  jest kolejnym etapem w działalności tarnowskiej firmy, która po zakończeniu współpracy z koncernem AGCO planowanym na koniec 2017 r., musi cały czas się rozwijać.

Trzeba tylko dodać, że zakończenie współpracy z AGCO oznacza zakończenie sprzedaży maszyn tego koncernu przez firmę Korbanek ale nie zakończenie serwisu, gdyż zgodnie z nowymi dyrektywami unijnymi jakie wejdą w życie od 2018 r. producenci będą musieli udostępniać także nieautoryzowanym serwisom dokumentację niezbędną do wykonywania napraw, co pozwoli spółce na dalsze świadczenie usług serwisowych dla sprzedawanych wcześniej przez siebie maszyn.

Tym, co zdaniem przedstawicieli tarnowskiej spółki przekonało do rozpoczęcia współpracy z Rostselmashem jest szeroka oferta dobrej jakości maszyn, które będą mogły być oferowane w korzystnych cenach oraz przede wszystkim wparcie posprzedażowe jakie oferuje rosyjski producent nabywcom swoich maszyn. Jak powiedział Paweł Korbanek, Rostselmash poczynił w ostatnich kilku latach ogromne nakłady na poprawę jakości produkowanych przez siebie wyrobów i rzeczywiście to widać, co ostatecznie przeważyło szalę na korzyść Rosjan. 

Z kolei firma Rostselmash poszukiwała na naszym rynku partnera, który zaoferuje pełne pokrycie sieci dealerskiej, a takie warunki spełnia spółka Korbanek. Posiada ona 20 punktów dealerskich, które swoim zasięgiem obejmują całą Polskę oraz wykwalifikowaną kadrę, która zapewni odpowiednie wsparcie nabywcom maszyn rosyjskiego producenta.

W tym miejscu warto powiedzieć kilka słów o rosyjskim potentacie jakim jest Rostselmash. Firma oferuje nie tylko kombajny zbożowe ale również sieczkarnie do kukurydzy oraz pełną gamę maszyn uprawowych i zielonkowych. Samych tylko kombajnów i sieczkarni wyprodukuje w bieżącym roku około 6 tys. sztuk. Ponadto jest on właścicielem kanadyjskiej marki Versatile, produkującej ciągniki dużej mocy, które także wejdą do oferty sprzedażowej spółki Korbanek.

Na chwilę obecną ruszyły pokazy polowe kombajnów Rostselmash Vector 425, Acros oraz RSM 161, które odbywać się będą w całej Polsce i mają zachęcić polskich rolników do bliższego przyjrzenia się maszynom rosyjskiego producenta.

Rozpoczęcie współpracy z Rostselmashem to niejedyna nowość jaką zaskoczyła nas spółka Korbanek. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy, prawdopodobnie jeszcze przed wrześniowymi targami Agro Show w Bednarach okaże się z jaką firmą zostanie podpisana umowa dealerska w zakresie dystrybucji ciągników mniejszej i średniej mocy.