Rozrzutniki z Mirosławca są dobrze znanymi na rynku dzięki swojej niezawodnej konstrukcji, użytych wysokiej klasy podzespołów i dobrze skalkulowanej ceny. Dzięki wprowadzeniu odmian oznaczonych plusem, rodzina rozrzutników RO może zaoferować maszyny o ładowności od 6 do 14 ton ze skokiem co jedną tonę. Szeroka gama maszyn umożliwia dopasować rozrzutnik pod profil i wielkość gospodarstwa.

Metaltech w swojej ofercie posiada rozrzutniki jednoosiowe, a materiał o wysokiej wytrzymałości stosowany do budowy skrzyń ładunkowych gwarantuje długą pracę w ciężkich warunkach. Aktualnie trwają prace nad rozrzutnikiem o dużym tonażu.  Którego premierę zaplanowano na początek przyszłego roku.

"+" to jedna tona więcej

Modele z plusem charakteryzują się większą ładownością o 1000 kg niż maszyny bazowe. Zaprezentowany podczas targów rozrzutnik o ładowności 11 ton wyposażony został w szerokie ogumienie - 28,1 R26, ułatwiające manewrowanie na polu oraz większą ochronę gleby niż w przypadku stosowania wąskiego ogumienia.

Wymiary rozrzutnika 10+:
Długość całkowita: 8400 mm
Szerokość całkowita: 3090 mm
Wysokość całkowita: 3130 mm , a wysokość załadowcza: 2720 mm.

Dla większego komfortu rozrzutniki (Ro 8-14) wyposażone są w resorowany dyszel.
Po zdemontowaniu adaptera rozrzutnik można użyć jako przyczepę objętościową ograniczając koszty na zakup kolejnej maszyny w gospodarstwie.

Rozrzutniki z rodziny RO mogą być wyposażone w dwa rodzaje adapterów: pionowe i poziome. W przypadku tego pierwszego, szerokość rozrzutu (dla RO 10+) wynosi od 12 do 16 metrów, zaś dla adaptera poziomego od 12 do 24 metrów. Każdy rozrzutnik za niewielką dopłatą może być wyposażony w hydrauliczną ścianę grodziową kontrolującą dawkowanie, a także drzwi adaptera służące do zabezpieczenia usypującego się materiału podczas transportu oraz jako ogranicznik rozrzutu podczas prac.  Standardowo każdy rozrzutnik wyposażono w stół adaptera dzięki czemu można rozrzucać nie tylko obornik ale także wapno.

Rozrzutniki posiadają najbogatsze  wyposażenie standardowe na rynku m.in. hydrauliczny napęd przenośnika  z możliwością płynnej regulacji posuwu, dwuobwodowy pneumatyczny układ hamulcowy, amortyzowany dyszel, pełne oświetlenie LED, przenośnik podłogowy jednolistwowy napędzany łańcuchem górniczym, wspomnianą wcześniej oś przestawną, stół adaptera, hydrauliczną stopę podporową, hamulec postojowy oraz kliny zabezpieczające.

Rozrzutniki można wyposażyć w sterowanie elektroniczne mechanizmami wraz z kontrolą dawkowania, automatyczne przesłony świateł, pompę do stopy podporowej, błotniki metalowe oraz inne ogumienie niż te występujące w standardzie.