11 grudnia podczas spotkania prasowego w siedzibie Grupy w Treviglio (Włochy), podana została informacja o zmianie nazwy Same Deutz-Fahr na SDF. Zmiana dotyczy także aspektu stylistycznego wraz ze zmianą tradycyjnego loga składającego się z czterech połączonych wzajemnie elementów, a także zmianę kroju pisma.

Jak podają przedstawiciele firmy, przyjęcie nowej nazwy, będącej wyraźnym nawiązaniem do poprzedniej, odpowiada aktualnej strukturze i rozmiarowi Grupy: wysokiemu poziomowi internacjonalizacji zarówno z punktu widzenia działalności handlowej, jak i w odniesieniu do zakładów produkcyjnych, portfelowi marek, który pod względem jakości i złożoności wykracza poza dwie główne: Deutz-Fahr i Same.

W skład Grupy oprócz marek Deutz-Fahr i Same wchodzą bowiem takie brandy jak: Lamborghini, Gregoire i Hürlimann.

- Zmiana nazwy na SDF – wyjaśnia dyrektor generalny SDF Lodovico Bussolati – jest koniecznym wyborem, logiczną konsekwencją procesu internacjonalizacji, rozwoju gamy produktów, a także zróżnicowania marek, które to charakteryzowały naszą Firmę w ostatnich latach. Ta decyzja umożliwia Grupie zajęcie się w bardziej efektywny i spójny sposób zarówno działalnością korporacyjną, jak i promocją marek handlowych.

Przy okazji przedstawienia prasie europejskiej nowej nazwy, które miało miejsce 11 grudnia w głównej siedzibie grupy w Treviglio (BG) we Włoszech, w obecności wiceprezesów SDF Aldo Carozza i Francesco Carozza oraz Dyrektora Zarządzającego SDF Lodovico Bussolatiego, nastąpiło także otwarcie nowej powierzchni wystawienniczej w Muzeum Historycznym SAME dedykowanej silnikom.

Ekspozycja powstała jako wyraz uznania dla talentu Inż. Francesco Cessaniego, który wraz z bratem Eugenio był założycielem firmy, ma także na celu podkreślenie znaczenia silnika w całej historii Firmy: od pierwszych innowacyjnych projektów w latach 20 zeszłego wieku pod nazwą własną spółki SAME (Società Accomandita Motori Endotermici), aż do aktualnego FARMotion, silnika zaprojektowanego i produkowanego przez SDF, stosowanego wyłącznie w maszynach rolniczych.